Corporate wellness wzmacnia kondycję firm – magazyn Forbes

Dbałość o zdrowie fizyczne i psychiczne stała się w pandemii najważniejszym benefitem. Pokazując, że zrównoważony rozwój przedsiębiorstw to również dobrostan pracujących w nich ludzi. Pozwalając przetrwać różne kryzysy, zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.

Poniedziałek. Dziesiąta rano. Kilkuset pracowników fabryki Levi Strauss w Płocku podnosi do góry ręce. – Krążymy ramionami do tyłu… Raz…dwa…trzy…cztery… i do przodu! Teraz skręty tułowia w lewo i w prawo – woła lider, który na 10 minut staje się instruktorem motywującym do ćwiczeń, w których uczestniczą szwaczki, szwacze, magazynierzy i inni pracownicy zakładu szyjącego dżinsy na cały świat. I tak codziennie od 2017 roku, kiedy powstał w firmie projekt dobrostanu pracowników „Zdrowie szyte na miarę” przygotowany przez Grupę Prodialog Beaty Dyragi, która jako pierwsza zaczęła wprowadzać programy typu corporate wellness w Polsce. Ten w płockiej fabryce stał się przedmiotem badań Uniwersytetu Harvarda, który analizował różne czynniki składające się na dobrostan pracowników. I sprawdzał m.in., jak taki program, obejmujący nie tylko opracowane przez fizjoterapeutów ćwiczenia, ale też m.in. edukację żywieniową, faktycznie wpływa na kondycję pracowników zmianowych. Po ponad roku badanie zaangażowania Gallupa wykazało, że ich zadowolenie i zaangażowanie wzrosło o kilkadziesiąt procent. A ćwiczenia trwały nawet w trakcie pandemii koronawirusa.

Czytaj całość w magazynie Forbes TU>>

„Corporate wellness wzmacnia kondycję firm”, Forbes, 09.2021, autor publikacji: Magdalena Krukowska

Dostrzec szanse w pandemii, Rozmowa z Beatą Dyragą*

Pandemia spowodowała, że niemal wszyscy z dnia na dzień wypadliśmy  z  naszych codziennych, wydeptanych ścieżek. Niezależnie od tego, czy lubimy zmiany  czy raczej wolimy status quo, ta szczególna sytuacja powoduje  wyjście z własnej strefy komfortu, bo nawet gdy  nie w pełni akceptujemy nasze obowiązki zawodowe, otaczająca nas  teraz rzeczywistość jawi się jako  groźna i nieprzewidywalna.  Co mogłoby w tej sytuacji być pomocne w odzyskaniu równowagi, jakie podejście Pani zaleca?

Czytaj dalej Dostrzec szanse w pandemii, Rozmowa z Beatą Dyragą*

Wywiad z Beatą Dyraga dla Zwierciadła

NOWA FILOZOFIA / PRACA/ WELLNESS

Dobrostan w firmie

Jeszcze dziesięć lat temu wellness kojarzył się z różanym mydełkiem i ekskluzywnym masażem w SPA. Dziś pretenduje do miana filozofii życia XXI wieku, która nie tylko wkrada się powoli do naszych prywatnych systemów wartości i zajmuje tam stałe miejsce. Staje się też niezbędnym warunkiem satysfakcjonującej i owocnej pracy. Przed nami złoty wiek wellnessu w firmie – mówi prekursorka corporate wellness w Polsce Beata Dyraga.

rozmawia Dorota Mierzejewska

Czytaj dalej Wywiad z Beatą Dyraga dla Zwierciadła

Dlaczego nie realizujemy postanowień noworocznych? – wywiad z Beatą Dyraga dla Forbesa

Problem jest stary jak świat, ale jego rozwiązanie wciąż pozostaje tajemnicą. – Warto stawiać sobie realne cele – przekonuje prekursorka Corporate Wellness w Polsce, właścicielka firmy Prodialog. Jednocześnie pokazuje, że to wcale nie jest takie proste.

Dlaczego ludzie nie realizują postanowień noworocznych?

Beata Dyraga: W gruncie rzeczy szuka Pan odpowiedzi na fundamentalne i stawiane od zawsze  przez człowieka pytanie: dlaczego nasze życie nie wygląda tak, jak je sobie wyobrażamy. (:-)) W końcu człowiek nie tylko z okazji nowego roku, ale cały czas stawia sobie cele. Jedne zazwyczaj udaje się realizować, inne nie. Odpowiedź może zawierać zarówno proste porady praktyczne jak  również filozoficzno-duchowe rozważania.

Czytaj dalej Dlaczego nie realizujemy postanowień noworocznych? – wywiad z Beatą Dyraga dla Forbesa