Kryzys czy szansa?

FELIETON BEATY DYRAGA W STAŁEJ RUBRYCE MAGAZYNU PERSONEL PLUS P.T. „CORPORATE WELLNESS”, MAJ 2020

W ciągu ostatnich miesięcy każdy z nas spotkał się ze światem, który wymknął się poza naszą kontrolę. W gruncie rzeczy poczucie bezpieczeństwa w życiu jak „pączek w maśle” zawsze było złudne, ale teraz przekonaliśmy się o tym w sposób absolutnie bezpośredni! Uważam, że to niezwykle cenne doświadczenie. Może trudne, ale cenne i niosące wiele dobrego.

Czytaj dalej Kryzys czy szansa?

Dostrzec szanse w pandemii, Rozmowa z Beatą Dyragą*

Pandemia spowodowała, że niemal wszyscy z dnia na dzień wypadliśmy  z  naszych codziennych, wydeptanych ścieżek. Niezależnie od tego, czy lubimy zmiany  czy raczej wolimy status quo, ta szczególna sytuacja powoduje  wyjście z własnej strefy komfortu, bo nawet gdy  nie w pełni akceptujemy nasze obowiązki zawodowe, otaczająca nas  teraz rzeczywistość jawi się jako  groźna i nieprzewidywalna.  Co mogłoby w tej sytuacji być pomocne w odzyskaniu równowagi, jakie podejście Pani zaleca?

Czytaj dalej Dostrzec szanse w pandemii, Rozmowa z Beatą Dyragą*

Wywiad z Beatą Dyraga dla Zwierciadła

NOWA FILOZOFIA / PRACA/ WELLNESS

Dobrostan w firmie

Jeszcze dziesięć lat temu wellness kojarzył się z różanym mydełkiem i ekskluzywnym masażem w SPA. Dziś pretenduje do miana filozofii życia XXI wieku, która nie tylko wkrada się powoli do naszych prywatnych systemów wartości i zajmuje tam stałe miejsce. Staje się też niezbędnym warunkiem satysfakcjonującej i owocnej pracy. Przed nami złoty wiek wellnessu w firmie – mówi prekursorka corporate wellness w Polsce Beata Dyraga.

rozmawia Dorota Mierzejewska

Czytaj dalej Wywiad z Beatą Dyraga dla Zwierciadła

Dlaczego nie realizujemy postanowień noworocznych? – wywiad z Beatą Dyraga dla Forbesa

Problem jest stary jak świat, ale jego rozwiązanie wciąż pozostaje tajemnicą. – Warto stawiać sobie realne cele – przekonuje prekursorka Corporate Wellness w Polsce, właścicielka firmy Prodialog. Jednocześnie pokazuje, że to wcale nie jest takie proste.

Dlaczego ludzie nie realizują postanowień noworocznych?

Beata Dyraga: W gruncie rzeczy szuka Pan odpowiedzi na fundamentalne i stawiane od zawsze  przez człowieka pytanie: dlaczego nasze życie nie wygląda tak, jak je sobie wyobrażamy. (:-)) W końcu człowiek nie tylko z okazji nowego roku, ale cały czas stawia sobie cele. Jedne zazwyczaj udaje się realizować, inne nie. Odpowiedź może zawierać zarówno proste porady praktyczne jak  również filozoficzno-duchowe rozważania.

Czytaj dalej Dlaczego nie realizujemy postanowień noworocznych? – wywiad z Beatą Dyraga dla Forbesa